שיניים תותבות - חרסינה ומתכת זירקוניה ופרוסירה

 
 
 
כתרים וגשרים מחרסינה
 
 
על על בסיס מתכת או מחרסינה מלאה, לשיקום שיניים לאחר טיפול שורש ולהשלמת שיניים חסרות. צוות המרפאה , המלווה בטכנאי שיניים בדרגת אומן, יתאים לכל מטופל את סוג הכתרים המתאים לו , לפי המיקום בחלל הפה, דרישות אסתטיקה, אלרגיה למתכות מסויימות ועוד..
 
 
 
תותבות
תותבות חלקיות ושלמות, בשיטות המאפשרות שיקום ע"י תותבת עם או בלי ווי מתכת נראים לעין. התותבות מבוצעות תוך שימת דגש אסתטי מיוחד על תמיכה נכונה לשפתיים וללחיים. תותבות בעמדה שגוייה גורמות לאבדן גובה אנכי "שקיעת שפתיים" הגוררת אחריה מכלול של שינויים במבנה הפנים: - קמטים בשפה עליונה, בדומה ל"קמטי עישון".
- הדגשת והעמקת קמטי ההבעה בצידי הפה.
- שינוי זוויות הפה. זוויות הפה נוטות כלפי מטה במקום כלפי מעלה.
- שפתיים דקות יותר ושקועות פנימה לתוך חלל הפה.
- הבלטה יחסית של האף והסנטר. בולט במיוחד בפרופיל, אף בולט ונוטה מטה, סנטר בולט ונוטה מעלה. פרופיל "זקן".

אדם לא מקצועי יתקשה להבין את פשר המראה ה"זקן" ועוד יותר יתקשה להבין שהפיתרון טמון בשיקום של השיניים והחזרתן למיקומן המקורי, תוך תיקון אובדן המימד האנכי, דהיינו החזרת הגובה שאבד לקדמותו.
פתרונות המנסים לטפל ישירות בבעיית השפה והקמטים, כמו הזרקת חומרי מילוי, הדגשת ועיבוי שפתיים או ניתוחי פלסטי של אף/סנטר, גם אם יתנו פתרון זמני לבעיה, לא יעצרו את תהליך "ההזדקנות המואץ" של הפנים, שכן הגורם לכך לא טופל.
הטיפול הראשון הינו תותבות נכונות (עם או בלי שתלים, כל מקרה לגופו) המחזירות את הגובה לפנים ואת התמיכה לשפתיים וללחי.
 
 
 
תותבות נתמכות שתלים
תותבות חלקיות או שלמות, הנתמכות ע"י שתלים לקבלת יציבות מוחלטת של התותבת
 
 
 
 
כתרי חרסינה ללא מתכת - כתרי זירקוניה, פרוסירה
כתרי חרסינה ללא בסיס מתכתי מאפשרים לרופא השיניים להגיע לרמת אסתטיקה גבוהה ביותר גם בעת ביצוע כתרים. כתרי זירקוניה - הבסיס לכתרי החרסינה הינו כיפת זירקוניה, חומר בעל תאימות ביולוגית גבוהה ביותר ללא תופעות אלרגיה ידועות. (חלק מהמתכות המשמשות כבסיס לכתרי החרסינה ע"ג מתכת הן אלרגניות בעבור אנשים מסויימים) כתרי פרוסירה – הבסיס לחרסינה הינה כיפת אלומינה ייחודית המיוצרת במעבדות נובל פארמה בשבדיה.
הזירקוניה והאלומינה צבען בהיר והן בעלות שקיפות יחסית, תכונות המאפשרות מעבר אור טבעי ומקנות לשן מראה טבעי ביותר.
 
 
 
 
 
שיקום הפה שיקום ע"ג שתלים
שיקום ע"ג שתלים מאפשר השלמת שיניים חסרות בצורה יציבה וקבועה ללא השענות על שיניים סמוכות, שיוותרו בריאות ולא יושחזו ויפגעו ע"מ להשלים שן חסרה.
סוג השיקום ע"ג שתלים מותאם לצרכי המטופל.
במקרה של חסר שן בודדת, ניתן לשקם שן בודדת, באמצע קשת השיניים (במקום לבצע גשר קונבנציונאלי הנשען על שתי שיניים סמוכות שהושחזו) או בקצה הקשת (במקום תותבת נשלפת).
ניתן לשקם מס' שיניים חסרות ברצף, ע"י גשר הנשען על שתלים (במקום תותבת חלקית נשלפת , או גשר ארוך על שיניים סמוכות – גשר ארוך הוא בעל יציבות מופחתת).
ניתן לשקם לסת שלמה מחוסרת שיניים בעזרת גשרי חרסינה הנתמכים על שתלים (במקום לשקם על ידי תותבת שלמה).
שיקום על גבי שתלים מחזיר תפקוד מלא, עם כוחות לעיסה ואסתטיקה מושלמים. השתל מחליף למעשה את שורש השן הטבעית והכתר את כותרת השן הטבעית.
   
   
   
  תותבות ע"ג שתלים
  תותבות נשענות על חניכיים, רקמה שאינה מיועדת באופן ביולוגי לעמוד בכוחות לעיסה. התוצאה הישירה הינה פצעי לחץ, ניידות של התותבת, וירידה ביעילות הלעיסה. כיום בעידן השתלים, ניתן לתמוך ולייצב תותבות חלקיות או שלמות תוך שימוש בשניים עד שישה שתלים. התוצאה המתקבלת היא תותבת בעלת יציבות מלאה בכל תנועות ותפקודי הלסת ואסתטיקה מלאה, ללא ווים. בהתאם למספר השתלים ניתן גם להקטין את גודל התותבת, לוותר על כיסוי החיך ולדקק את הכיסוי על החניכיים. התוצאה האסתטית המתקבלת
   
   
  NTI סד לילה טיפולי
  30% מהמבוגרים שוחקים שיניים, בעיקר בלילה. השחיקה גורמת נזק כפול. נזק לשיניים ונזק למפרקי הלסת, העלול להתבטא בכאבי ראש – מיגרנה.

  הידוק שיניים בזמן השינה הוא תופעה נורמאלית בד"כ. אולם לעיתים מדובר על הידוק שיניים בעוצמה מוגזמת, או בזוית לא נכונה של הלסת, ואלו עלולים לגרום לכאבי ראש כרוניים, מגרנה וכאבים באזור מפרק הלסת.

  שחיקת שיניים מטופלת ע"י סד לילה :סד לילה מלא , או סד קטן מסוג NTI.

  הידוק שיניים מטופל טוב יותר ע"י סד מסוג NTI. שכן מתקן ה-NTI מונח רק על שתי השיניים הקדמיות ומשחרר את השיניים האחוריות ממגע. במנח כזה גם כאשר מפעילים לחץ (הידוק) באזור הקדמי האזור האחורי משוחרר ואין העברת עומס לשרירי הלעיסה ולמפרק. שימוש עקבי בסד NTI מפחית את עוצמת הידוק הלסתות ב-66%.
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
  רמת אביב
   
  טלפון: 1599-50-1599
  ד"ר איתן ויינשטיין:
   03-6401303
  ד"ר גלית כהן :
   1599-50-1599


  כתובת
  רח' אינשטיין 40, קניון רמת אביב, מגדל המשרדים, קומה 3, מרכז רפואי רמת אביב, אגף 4

  שעות קבלה
  א'-ה': 09:00 – 19:30

   
   
   
  מבשרת ציון
   
  טלפון: 1-599-50-1599

  כתובת
  רח' חרמון 2,                   בנין בריאותה/ק.2 , מבשרת ציון


  שעות קבלה
  א'-ה': 08:00 - 19:30,
  ו' וערבי חג 08:00 - 13:00

   
   
   
  גני תקווה
   
  טלפון: 03-7369167

  כתובת
  בית הרופאים, רח' הגליל 78, קומה 1,  גני תקווה  שעות קבלה
  א'-ה': 08:00 – 19:30,
  ימי ו' וערבי חג: 08:00 – 13:00
   
   
   
  ירושלים
   
  טלפון: 1-599-50-1599

  כתובת
  רמב"ם 5, ירושלים
  שעות קבלה
  א' - ה': 10:00 - 19:00